21 dní k svojmu cieľu

21 dní k svojmu cieľu

     Dospelý, alebo dieťa. Každý ho má, svoj sen, ktorý by si rád splnil. Možno sa v priebehu času a okolností menia, pretože sa vyvíjame, ale ten „detský“ sen niekde v kútiku duše stále je. Toto je aj môj prípad. Ako malé dievča som začala snívať o práci novinárky. Živiť sa slovom je  to, o čom snívam stále. Všetko išlo ako malo, dostala som sa na vysokú školu a zrazu bum. Sen sa rozpadol ako domček z karát. Bolo ťažké sa zmieriť s okolnosťami a nechať to ísť.

    V tom čase sa ku mne dostala výzva 21 dní k svojmu cieľu, ktorú vymyslel motivátor Michal Hrehuš, zakladateľ I can academy. Viem, teraz asi čakáte tú známu vetu, ktorú sme už všetci počuli veľa krát „musíš myslieť pozitívne a všetko bude dobré.“ Nie, aj keď na tom niečo bude, pretože emócie a myšlienky ovplyvňujú naše konanie každý deň. Keď nemáme činnosť, náš mozog začne pracovať a myšlienky sú zrazu silné, no len málo z nich je pozitívnych. Z vlastnej skúsenosti viem, že myslieť pozitívne je náročné. Ako sa zbaviť tých čiernych som sa dozvedela v tejto výzve osobného rozvoja.

    Ako to prebiehalo?

Počas 21 dní sme dostávali zadania, ktoré nám zabrali najviac desať minút, ale aj tak nás nakopli k činnosti. Veľa ľudí totižto veľmi dobre vie, ako urobiť svoj prvý krok k svojmu cieľu, no ostanú len v teoretickej rovine. Táto výzva bola zameraná na priame konanie a popritom sme pracovali na správnom nastavení mysle. Ten prvý krok je z pravidla najťažší a keďže dnešným moderným svetom vládnu sociálne siete, tak sa na Facebooku i Instagrame vytvorili skupiny. Niekedy len stačí vedieť, že v tom nie ste sami. Úžasné je, že tá vzájomná podpora na sociálnych sieťach ostala aj po uplynutí tejto výzvy a spolu napredujeme. Podľa oficiálnych počtov sa do výzvy zapojilo presne 2859 ľudí, čo je úctyhodné číslo, vzhľadom na to, že nik z nás nevedel presne do čoho ide.  Výzva bola určená naozaj pre všetkých, bez rozdielu pohlavia, veku alebo svojho cieľa. Profesionálneho, alebo osobného rastu seba a svojich blízkych.

     Možno si poviete a čo ak neviem, čo naozaj chcem? To vôbec nevadí, pretože s pomocou tejto výzvy na to s veľkou pravdepodobnosťou prídete.

    Čo mi dala táto výzva?

Nové kontakty, zvýšené sebavedomie, pozitívnejší pohľad na veci čo sa udiali. Zdieľaním  jednotlivých úloh v skupine som sa naučila kašlať na to, ako to vyzerá v očiach druhých a verte, že zo začiatku to nebolo až také jednoduché. Dnes totižto sa vždy nájde niekto, ktorému sa to, alebo ono na Vás nepáči a dá Vám to najavo i bez toho, aby čo i len trochu vedel ako sa veci v skutočností majú. Pochopila som, že nie vždy dokážeme ovplyvniť všetko čo sa naokolo nás deje. A áno svoj cieľ sa mi podarilo splniť. Ešte jedna dôležitá vec na záver, celé to bolo úplne zdarma.  

     Ak Vás to zaujalo a chceli, by ste sa do niečoho podobného zapojiť mám pre Vás dobrú správu, viem, že sa niečo plánuje tak sa nechajme spoločne prekvapiť.      

             

                                                                                                                        Dana Kontuľová

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk