5 trikov, ako vyzerať sebavedomejšie, aj keď skutočnosť je iná

5 trikov, ako vyzerať sebavedomejšie, aj keď skutočnosť je iná

Určite viete, že ľudia, ktorí vyzerajú sebavedomejšie, napredujú ľahšie a rýchlejšie. Potvrdzuje to i nejeden prieskum.

Ľudia, ktorí pôsobia sebavedomo, sú obľúbenejší, dosahujú vyššieho sociálneho statusu a majú väčší vplyv. Sú ale situácie, kedy sebadôveru vôbec necítite – keď máte prednášať širšiemu publiku, jednať s kolegom, ktorý vám naháňa strach, alebo zhostiť sa svojej úlohy počas veľkej porady. V takých chvíľach sa sústreďte na reč tela. Existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým budete vyzerať sebavedomejšie. Tu sú:

1. Očný kontakt

Keď jednáte s ostatnými, dívajte sa im do očí. Nepozerajte sa ani po okolí, ani na displej svojho telefónu. Keď sa na niekoho sústredíte vrátane pohľadu naň, dávate mu tak totiž pocit dôležitosti.

2. Stojte rovno a o nič sa neopierajte

Či už hovoríte pred širším publikom alebo jednáte s jednotlivcom, o nič sa neopierajte. Stojte rovno. Chcete ukázať svoje aktívne zapojenie a zapálenie pre diskusiu, nie to, že len jednoducho uvoľnene načúvate.

3. Letmé a ľahké poklepanie na rameno

Keď sa človeka, ktorému podávate ruku, dotknete letmo a zľahka ramena, dávate mu tým najavo sebadôveru i vrúcnosť zároveň. Dotyk je mocná zbraň a ak sa používa správne, môže vám byť nápomocný.

Toto gesto môže na ľudí pôsobiť, ako že máte kuráž, najmä ak ste mladší alebo v podriadenej pozícii. Ak chcete, aby sa vaša kariéra posunula, musíte sa začať správať ako šéf, ktorým sa chcete stať. A neprekombinujte to. Rýchly, jemný dotyk ukazuje vašu sebadôveru a vodcovské schopnosti (ktoré môžete ukazovať bez ohľadu na to, v akej fáze sa nachádza vaša kariéra).

4. Zaberajte rukami čo najväčší priestor

Čím viac miesta si pre seba zaberiete, tým pôsobíte sebavedomejšie. Nebojte sa veľkých gest. Nebojte sa doširoka roztiahnuť ruky. Ale majte svoje pohyby pod kontrolou a pozor na príliš rýchle gestá. Aby ste nevyzerali ako cholerik.

5. Obe nohy na zemi

Či už niekde verejne vystupujete, alebo hovoríte s jedným človekom tvárou v tvár, spočívajte obidvoma nohami pevne na zemi. Ak prešľapujete alebo máte nohy skrížené, pôsobíte totiž ako nervózny a vyhýbavý človek.

Zdroj: Forbes

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk