Slovenský raj, miesto na oddych

Slovenský raj, miesto na oddych

      Bývalá banícka obec Mlynky leží uprostred Slovenského raja. Tichučká dolinka je ideálnym miestom pre relax a oddych, či už pre rodiny s deťmi, školské výlety, či firemné stretnutia a time buildingy

     Čas strávený v apartmánoch na Bielych Vodách si môžete spestriť turistikou po Zejmarskej rokline a jej okolí. Zvýšiť úroveň Slovenského raja by mala plánovaná rekonštrukcia sedačkovej lanovky z obce Dedinky na Geravy.

      Priehrada Palcmanská Maša ponúka taktiež množstvo športových a oddychových príležitostí či už si zaplávať, alebo sa previesť na člne, či vodnom bicykli. Pochutnať si môžete aj na údených rybách v blízkosti priehrady. Deťmi vyhľadávaná a veľmi obľúbená lokalita je Dobšinská ľadová jaskyňa a miestne náučné chodníky.  Na svoje si prídu aj cyklisti, v okolí je veľké množstvo označených cyklistických tratí- od tých jednoduchších až po najnáročnejšie...

     Všetci sa už tešíme na zimu, no tej sa akosi nechce a máme tu veľmi teplý december a vždy je možnosť vyraziť na rebríky, bez zimy, ktorú by ste mohli cítiť až v končekoch prstoch. Verím však, že pani ZIMA, ešte svoju silu ukáže a bude možnosť si toto krásne prostredie vychutnať i so snehovou prikrývkou. 

     Slovenský raj ma v porovnaní s Vysokými Tatrami jednu veľkú výhodu, je sprístupnený nepretržite. ( ferratu Kysel je jediná výnimka, uzávierka platí od 1. Novembra do 15. Júna.) Milovníci zimných radovánok však nemusia zúfať. Stále tu je možnosť vyraziť na bežky. Vybrať si môže hneď z niekoľkých možností v okolí. 

-Bežecký areál Grajnár, ponúka 6 vyznačených a upravených okruhov s dĺžkou od 3 do 13 kilometrov celková dĺžka je 44 kilometrov.

 - Centrum bežeckého lyžovania Mlynky- Biele Vody v Hnileckej doline ponúka v celku až 25 kilometrov, trasy sú rôzne odstupňované podľa obťažnosti. Báť sa teda nemusia, ani úplní začiatočníci.

-V okolí Novoveskej Huty až na vrchol Muráň je k dispozícii presne 20,5 km

-Zavítať môžete aj na Lyžiarsku stopu Telgárt s dĺžkou 14 kilometrov strojovo upravenej trati. (z Telgártu do Šumiaca)

     Na svoje si prídu i Lyžiari, tento druh športu tu má naozaj bohaté zastúpenie:

 SKI Mlynky - Biele Vody

     Lyžiarske stredisko je určené pre menej náročných lyžiarov a pre rodiny s deťmi. K dispozícií sú 2 vleky a 2 zjazdovky 200 m a 550 m dlhé. Okrem lyžovania stredisko ponúka občerstvenie v bufete, parkovisko priamo pri vleku, ale i požičovňu lyží a lyžiarsku školu. Zo spominaného apartmánu to je na svah iba jeden krok.

SKI Gugel Mlynky

     Najväčšie lyžiarske stredisko v Slovenskom raji ponúka lyžovanie pre všetky kategórie lyžiarov, viac i menej náročných. K dispozícii sú 3 vleky a 6 zjazdoviek v dĺžke od 150 do 1400 m. Otvorené sú 2 bufety, lyžiarska škola a požičovňa lyží. Počas zimnej sezóny stredisko pripravuje množstvo zaujímavých podujatí pre malých aj veľkých návštevníkov.

SKI Telgárt

     Lyžiarske stredisko SKI Telgárt je situované neďaleko obce Telgárt ponúka prvotriedne služby pre široký okruh vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania, alebo snowboardingu. Zjazdovky sú tu členené na 5 častí, vhodných ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených a náročných lyžiarov. Adrenalínový zážitok ponúkajú ďalšie dve freeride zóny v lesnej časti, ktoré nie sú umelo zasnežované a upravované. Lyžiarov prepravuje až 6 vlekov spolu s kapacitou 3 230 osôb za hodinu. V stredisku sa počas celej zimy tiež konajú pravidelné atraktívne športové a kultúrne podujatia, pre spestrenie lyžovačky. 

SCM Mraznica Hnilčík

     Lyžiarské stredisko SCM Mraznica nachádzajúce sa v rázovitej časti Hnilčíka, Roztoky, je cenovo prístupné regionálne stredisko, ktoré vás však zaiste milo prekvapí kvalitou zjazdoviek. Najdlhšia z nich má dĺžku až 1 650 metrov a prevýšenie viac než 300 metrov. Pre deti a začínajúcich lyžiarov je k dispozícii aj malý vlek s dĺžkou 100 metrov. Priamo pri svahu ponúka svoje služby bufet, ubytovňa, požičovňa lyží a ski servis. Na stredisko SCM Mraznica priamo nadväzuje bežkársky areál Grajnár

 

      Myslím, že tu si vyberie každý, už si treba, len počkať na snehovú vrstvu, no i bez nej Vás veľmi radi privítame v tomto krásnom prostredí.O tom, že tu je naozaj krásne Vás presvedčí i priložené video. 

zdroj: www.vraji.sk

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk