Ferrata Kyseľ

Ferrata Kyseľ

Skvostná príroda Slovenského raja priláka každoročne niekoľko tisícok turistov. Jeho prostredie učarovalo aj Jozefovi Dovičinovi. Pozrite si nádherné video.

Profesionálny skladník a vášnivý turista Jozef Dovičin pochádza z Nového mesta nad Váhom, ale ako prezradil pre náš portál napriek vzdialenosti do Slovenského raja chodí každoročne. „Mám rád prírodu a aj Slovenský raj, preto sa sem vraciam pravidelne počas celého roka, aby som mohol spraviť zábery z tohto krásneho kúta Slovenska," povedal.

Ako hovorí, pre neho je Slovenský raj najkrajší na jeseň a v zime a hoci ho navštevuje pravidelne, tentokrát ho zaujala novootvorená roklina Kyseľ , ktorá bola pre verejnosť sprístupnená opäť po 40 rokoch. Na videu okrem rokliny môžete obdivovať aj krásu Prielomu Hornádu či Kláštorisko. Zaujímalo nás prečo si vybral práve tieto miesta.

„Sú to najkrajšie miesta a chcel som to prejsť ako okruh cez Prielom Hornádu na Kláštorisko, odtiaľ zas k rokline Kyseľ, ktorá je zakončená nádherným vodopádom. Pokračoval som cez Malý Kyseľ a Suchú Belú, odtiaľ zas dole k Podlesku. Ten úsek som šiel už po tme bez čelovky, takže ten strmý zostup bol celkom zaujímavý,“ opísal autor videa.

Ako prezradil, nie všetko čo natočil použil v tomto videu a cez zimu sa sem opäť plánuje vrátiť. „Materiál pomaly zbieram a v budúcnosti by som rád spravil celoročný dokument zo Slovenského raja,“ uzavrel.

Zdroj: Jozef Dovičin

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk